pocketfull_of: (Default)
[personal profile] pocketfull_of
Стамбул лежить на пагорбах, точніше, рухається пагорбами, що дуже зручно для оповіді – засаднича вертикальність будь-якої внутрішньої подорожі, хворобливо, вразливо вивернута назовні, додайте метафор за смаком – але жахливо незручно в житті, коли від цієї бруківки і цих метань вже на другий день почали шалено боліти ступні. Тим не менше, візуально він таки весь у вертикальних нашаруваннях, а не горизонтальній експансії, бодай у центрі, а на дні Стамбулу – темна вода, у якій б’ють хвостами бліді сліпі риби.
Цистерна Базиліка – візантійське водосховище під Ая-Софією, низки колон і місточки для туристів над товщею води. У глибині, в найдальшому від входу закутку є дві колони, які стоять на головах Медуз. Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Джерело: http://oleksa-sref.dreamwidth.org/17069.html Автор: [personal profile] oleksa_sref 

Dresden

Плануючи мандрівку до Вроцлава, та будучи невпевненими чи вистачить атракцій в місті на всю нашу відпустку, згадали, що кордон з Німеччиною не так вже й далеко… Гріх було не скористатися такою нагодою! Тож вирішили зробити швидкий (в дусі кінноти ~;-{)) наїзд на Дрезден!

Читати далі )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt

За статтєю: http://people.onliner.by/2013/12/19/belostok-3/


Передмова для українських читачів:

Польща та Литва вже десяток років є шопінговою Мекою для білорусів, і дехто з них їздить туди щотижня. За офіційними підрахунками, громадяни Білорусі минулого року залишили у торговельних закладах цих країн не менше 3 мільярдів доларів. Литва видала віз громадянам Білорусі більше, ніж громадянам усіх інших країн СНД разом узятих, а Польща навіть запровадила спеціальні багаторазові річні візи з метою шопінгу (т. зв. візи “на закупи”). Основною причиною такої любові білорусів до закордонного шопінгу є порівняно високі ціни на товари у Білорусі, відсутність реальних (а не удаваних) акційних знижок, вкрай низький рівень сервісу. Також широко поширена контрабанда, коли з Білорусі везуть бензин та цигарки, буквально “нашпіговуючи” ними схованки своїх спеціально обладнаних автівок. Серед мешканців прикордонних районів контрабанда вважається почесною справою, і набула масового поширення. Людина, що не займається цим, а працює десь легально, у цих районах багатьма вважається невдахою.

Стаття також буде корисною для мандрівників, які опиняться на польсько-білоруському або литовсько-білоруському кордоні наприкінці тижня: вони знатимуть, чому на автомобільному пункті пропуску треба стояти так довго, про які такі "вати" їх питатимуть митники, і звідки навкруги купа людей із величезними сумками.

Читати далі... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Джерело: http://vova-comment.dreamwidth.org/66243.html Автор: [personal profile] vova_comment 

Репортаж про музей-майстерню, яку відвідав нещодавно. Не знаю, як точно перекласти Bunadburet - це назва будівлі. Я ще спробую знайти точне визначення, а якщо не знайду, тоді так і буде: музей-майстерня. Якщо хтось підкаже, буду також вдячний. Кого зацікавить якась деталь, запитуйте.

_DSC5509

Читати далі... )
semmium: (Default)
[personal profile] semmium
Ні, це не кривий переклад прислів'я "на ровном месте". :)
Це пост захоплення містом Рівне і подяки його мешканцям.

Магнолия два

Хто сміливий, не лінується читати і любить дивитися кортинки - йде під кат (хм, багатозначне слово...) і потрапляє одразу на Західну Україну.
Go! )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt

Побачив у новинах статтю про те, що до міста завітали автоманьяки з благодійного чеського клубу Янголи Пекла Diamond Race, та вирішив привітати їх особисто.

Здавалося б: до чого тут шпаківня?.. )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt

Автор: [personal profile] doroman

Будучи в Гданську, не міг втратити нагоду потрапити до Мальборка, щоб подивитися на Замок Тевтонського ордену. З Гданська щогодини відправляється потяг в напрямку Мальборка. Час в дорозі приблизно 1 год 20 хв.
Детально про замок, час роботи і вартість екскурсії можна вичитати на офіційному сайті Muzeum Zamkowe w Malborku

Ми потрапили на вечірні години зі зниженою ціною, але щоб як слід оглянути замок пів дня буде мало, не кажучи вже про тих 2-3 години, що ми там провели. Споруда надзвичайно велика/багаторівнева і цікава.

Читати далі... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Про що тут писати
Тематика: фото-текстові звіти з подорожей, корисні поради мандрівникам.
Вимоги до посту: не менше 5 фото, не менше 15 рядків тексту, основна мова — українська (звісно, окрім географічних назв, імен, цитат, жаргону та ін.). Навички фотографування або письменництва не дуже важливі, в розумних межах.

А якщо я не вмію/не хочу/соромлюся писати українською?
Жодних проблем. Пишіть тією мовою, якою вмієте, і надсилайте мені для перекладу. Я аж ніяк не мовний фахівець, але готовий витратити на це трохи свого часу, або шукати перекладачів, якщо раптом часу не вистачить. Звісно, це може зайняти кілька днів, залежно від кількості таких заявок. Хто може допомогти у перекладанні — велкам, буду радий!

Хочу написати, але відпустка мені лише сниться.
Якщо ви поки не мали змоги зробити звіт про власну подорож, то можете перекладати іншомовні цікаві звіти та постити їх тут (звичайно, із посиланням на джерело).

gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Джерело: http://forum.awd.ru/viewtopic.php?f=887&t=105215

В мене є садиба, у такому собі сельці Kvoseliai (Квосєльняй). Сельце зовсім маленьке, напевно, будинків 10, до того ж всі вони стоять окремо на березі озера. Будинок там я купив років 15 тому. Поруч село Pakalniai (Пакальняй), там живе моя тітка, колишня голова колгоспу, там я у бабусі проводив всі свої шкільні канікули. Там я місцевий, мене й досі ласкаво кличуть Вітутісом :)

Наприкінці вересня видалися чудові дні — бабине літо. Поїхав, і вирішив проїхатися селом, пофотографувати і показати вам, як воно виглядає. Там, де я проводжу багато часу і відчуваю, що це мій дім. У Вільнюсі я тільки працюю і ночую. Інший мій будинок в Грузії, але це окрема історія. Поїхали...

awd_Pakalniai_01

Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Originally posted by [profile] din9 at 2012: Друскининкай

 

 Останнього дня літа вирішили дернути на машині до Друскінінкай. Сказано — зроблено: п'ять з половиною годин, і ми на місці. Кермування ввечері після роботи навряд чи можна назвати задоволенням, проте наступного ранку вже можна було знайомитися з визначними пам'ятками міста Д. 

Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Originally posted by [profile] me_tema at Литва: Вильнюс (День 1)

З усіма цими подіями на Україні було зовсім не до поста про Вільнюс. Криме, дивись, як у Європі, го з нами...)01. Аеропорт... не вражає, але зручний своїм розташуванням. На таксі з центру міста сюди їхати хвилин 10.

Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Originally posted by [profile] me_tema at Литва: Вильнюс (день 2)


01. Другого дня так і не вдалося вирватися зі Старого міста, зате вийшло піднятися на вежу Гедимінаса та краєм ока глянути на сучасний Вільнюс.

Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Originally posted by [profile] chupre at Субъективный Гид по Вильнюсу

У стародавні часи в одній дуже віддаленій галактиці одному князеві після вдалого і кровавого полювання наснився сон. Уві сні (мабуть, очманівши від випитого напередодні) він побачив величезного залізного вовка на горі. Звуки вовк видавав дивовижні — за словами князя, "вив, як сто вовків". Сучасний читач одразу запідозрив би початок фантастичного роману або епізод з Футурами, але, як це не дивно, за легендою саме так починається історія Вільнюса.Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Originally posted by [profile] takasa at Про космический Вильнюс или Vilnius Full of space, переклад з російської

Годинами вештався Старим Містом, розглядаючи будинки, хитрощами потрапляв до замкнених дворів та під'їздів... Був вдячним екскурсантом, усміхненим і мовчазним, гладив теплу від сонця стару черепицю, споглядав на місто з висоти гороб'ячого польоту, обіймався з грубними трубами, розчулившись, шепотів нічийним котам: «ми з тобою однієї крові». Коти, схоже, пізнавали цитату і поблажливо кивали у відповідь. Думав — кому, як не мені, розгадати таємницю чарівності цього міста, вивести формулу його непомітної, неочевидної краси, що дурманить кров? Але швидко збагнув: це нікому, ніколи не вдасться. І мені теж. Хай буде так. (Макс Фрай. Казки старого Вільнюса.)


Подивитися на Яндекс.Фотках

Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Щовесни до міст Литви заходять лосі, і 2014 рік не став винятком.
show_display_1

14 квітня о 5:37 до Єдиної центру порятунку (телефон 112) надійшло повідомлення про те, що у Вільнюсі на вулиці Врублевського (Vrublevskio) лось пошкодив автомобіль, а потім стрибнув до річки Няріс, що тече центром міста. На місці події зібралися представники 9 різних служб, у тому числі поліція, пожежники-рятувальники та фахівці з охорони навколишнього середовища.

Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt
Originally posted by [profile] chupre at Примечательности Литвы — где искупаться, переклад з російської.

Матінка-Природа не нагородила Литву різноманітністю ландшафту. Тут немає гір (найвища точка — пагорб Аукштояс, 293 м) або скель з теплим морем (влітку в Балтійському морі не більше 20 градусів). За це Литва отримала компенсацію у вигляді приголомшливої ​​краси озер і лісів з незліченними ягодами і грибами. Тож час звернути увагу на литовський купальний сезон.
Read more... )
gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt


Хотів би прокоментувати цю програму:

(3:30 - час на відео) Мера Артураса Зуокаса дійсно часто можна побачити, коли він їде містом у своїх справах на велосипеді чи сігвеї.

(3:38) Питання з паркуванням є досить болючим для Вільнюса, бо машин дуже багато, а от місць для паркування стільки не передбачено. Але паркувального хаосу немає, і хоча деяки поодинокі водії паркуються у непризначених для цього місцях, сором'язливо включивши "аварійку", ситауція на дорогах міста набагато краща, чим у Білорусі - не кажучи вже про Україну чи Росію з їх паркуванням на тротуарах, бо відповідні служби працюють належним чином. Побачили неправильно припаркований автомобіль - можете розважитись, викликавши поліцію чи просто зробивши вигляд, ніби фотографуєте авто порушника.
Read more... )

Style Credit