gvynt: (Default)
[personal profile] gvynt posting in [community profile] travel_ua
(Закінчення, початок тут Частина 1, Частина 2, Частина 3)

В окремому ангарі музею виставлено ретро-автомобілі і мотоцикли


Біля входу нас зустрічає легендарний Форд-Т (1915 рік) - перший в історії автомобіль, вироблений на конвеєрі. Завдяки новим принципам виробництва він став найдоступнішим автомобілем свого часу, "посадивши мільйони американціві на кола", як тоді казали, зробивши значну частину населення США дійсно мобільною. Його ціна на початку виробництва у 1908 році складала 800 доларів, а наприкінці, у 1927, її вдалося знизити до 360 доларів - це важко уявити зараз, коли ціни на нові автомобілі тільки зростають. Всього за 19 років було вироблено 14,5 мільйонів Форд-Т.


Поруч із ним - жабкоподібний Рено МТ-6 CV 1923 року:Непоганий варіант для добрих фермерів, які не хочуть, щоби їхню солому мочив дощик:Розкішний Каділлак LaSalle 1928 року. Може бути, що саме на цьому авто герой роману "Три товариші" Роберт Локамп катав свою кохану Пат Хольман:

Хоча на фото цього не видно, але Каділлак величезний, завбільшки з мікроавтобус. Він ніяк не хотів влізати до кадру у тісному приміщенні, тому довелося зробити колаж:

Ще одна американська автівка - Понтіак 6 (1926-1928 рр). Вона коштувала близько 850 $, тобто була майже втричі дорожча за Форд-Т (360 $), але втричі дешевша за Каділлак (2685 $). Така собі машинка для середнього класу:
Радіатор прикрашений головою індіанського вождя - тодішнім логотипом компанії - і жетонами у вигляді монет із написами "Рontiac chief of the sixes" та "product of general motors". Ці монетки (жетони-брелокі) - частина рекламної кампанії з продажу автомобілів "Понтіак". Вони також роздавалися у якості сувенірів, щоб потенційний покупець завжди мав у кишені щось, що нагадувало б йому про ці авто. Зараз сувенірні жетони тих років мають колекційну цінність і коштують 5-15$ в залежності від стану. Ось фото зблизька (http://motorcitymusclecars.com):

Пежо Bébé (тобто "Крихітка") фантастичного кольору, 1918 рік:
Він насправді крихітний! Важко повірити, що це двомісна машина.Мадемуазель, погоджуючись на прогулянку таким авто, мала бути готовою до тісної близькості із мсьє водієм (www.postersplease.com):А ось стримані Опелі 1930-х років - повна протилежність французькій легковажності:Знакова подія у світі легкових авто - відмова від рамної конструкції (праворуч, Опель Р4 , 1935 р ) на користь несного кузова (ліворуч, Опель Kadett, 1937 р).
Раніше всі елементи автівки спиралися на залізний візок (раму), а кузов виконував функцію захисту від бруду та дощу - такий собі дерев'яний намет, встановлений на залізний фундамент. Клієнт міг купити візок зі всіма механізмами у одного виробника, а кузов замовити у іншого. Так, це дозволяло робити автомобілі різноманітними і неповторними, але під час руху фанерний кузов із дерев'яним каркасом рипів у місцях кріплення і теліпався на візку, не забезпечуючи комфорт і безпеку пасажирам. Нові часи та нові швидкості вимагали нових технічних рішень.

У несній конструкції кузов став невід'ємною частиною автівки, і всі елементи (двигун, трансмісія, сидіння тощо) тримаються на ньому. Сам кузов виконує функцію "скелету", забезпечуючи міцність всього автомобіля і захищаючи пасажирів у разі зіткнення.


Але це стосується легкових автомобілів. У вантажівок та суворих позашляховиків (які по суті є малими вантажівками) рамна конструкція використовується дотепер, і мало відрізняється від цього вантажного Даймлера з Німеччини:Зверніть увагу - вантажівка не має повітряних шин на колах. Тонкі шини з суцільної гуми були звичним явищем для вантажівок у ті часи: гума була коштовним (і навіть стратегічним) матеріалом, який вироблявся переважно з натурального каучуку, до того ж вона не витримувала великі навантаження через недосконалість технологій. Автовиробники у міжвоєнній Європі були вимушені економити гуму: спочатку через повоєнну бідність, а потім через дефіцит, спричинений гонкою озброєнь напередодні Другої Світової. Натуральний каучук вирощувався переважно у Бразилії, коштував дорого, і позбавитися залежності від нього вдалося лише на початку 1930-х років, коли було винайдено спосіб виробляти дешеву штучну гуму у промислових масштабах. Тому витрачати гуму на кола важких вантажівок у 1920-ті вважалося недоцільним:У особливо скрутні часи робили навіть такі "шини", де замість гуми були пружини. Поїздка на таких колах могла витрусити з пасажира всю душу:


(https://www.pinterest.com)

(http://1914-1918.invisionzone.com/forums/index.php?/topic/173218-ww1-military-motors-1916-set-x-50-cards/&page=78)

(http://www.oldbike.eu/museum/world-war-one/ww1-german-bicycles/)

Ще трохи німецького автопрому. Ауді:Мерседес пожежної охорони. У 1942 це було дуже актуально у Німеччині:

Фольксваген VW Type 1 , він же "Käfer", тобто "Жук". Став насправді народним авто і випускався з 1938 по 2003 рік без принципових змін у конструкції, побивши рекорд Форд-Т. Останні машини зійшли з конвеєра у Бразилії, всього було вироблено 21,5 млн цих машин.

Ця модель 1943 року має механічний указник повороту. Щоб попередити інших про свій намір повернути, водій натискав важіль, і з пристрою ліворуч на фото виходив металевий "прапорець" червоного кольору. А ось що то за пристрій на крилі праворуч, я не знаю. Якщо хтось підкаже, буду вдячний:


Американський Джип Willis MB 1943 року:Окремо стоять радянські автомобілі 1945-1970 років:Мотоцикли:Цей має шкіряну люльку:

І трохи техніки нещодавніх часів. Мене зацікавив безіменний касетний магнітофон, що був виготовлений у 1988 року в Києві і працював до 2005 року на вільнюському автовокзалі (п. 3 на фото):
Як будете у Вільнюсі - обов'язково завітайте до цього музею, і візьміть із собою дітей. Там є багато цікавого, що не ввійшло до цього фотозвіту, і що треба оглянути, покрутити і помацати. Музей розташований у центрі міста, адреса така: Rinktinės g. 2, Vilnius.Дякую за увагу!

From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.